Fundacja UNA Czas dla Rodziny

Logo-2-1024x399

Parter projektu

Logo-3-1024x399

Nieodpłatny Program "Czas dla Rodziny 2"

Dla osób doświadczających sytuacji trudnych, kryzysowych w rodzinie/związkach/relacjach.

Jeżeli:

• Borykasz się z problemami wychowawczymi
  • Przeżywasz trudności w związku
  • Brakuje Ci wsparcia
  • Czujesz bezradność lub przytłoczenie sytuacją rodzinną
  • Chcesz zwiększyć swoje kompetencje wychowawcze i rodzicielskie
  • Chcesz budować pozytywne relacje z innymi
Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

Musieliśmy nauczyć się (nierzadko sami) radzić sobie z emocjami – często odcinając się od nich, nie identyfikując ich. Nie jest to nasza wina, bo o uczuciach i emocjach uczymy się od rodziców: obserwując, nazywając i sami doświadczając ich obecności. Sprzyjają takiej nauce prawidłowe relacje i więzi w rodzinie – otwartość i bezpieczeństwo.

Robert Smyczyński, Prezes Fundacji UNA

Musieliśmy nauczyć się (nierzadko sami) radzić sobie z emocjami – często odcinając się od nich, nie identyfikując ich. Nie jest to nasza wina, bo o emocjach i emocji uczymy się od rodziców, uczymy się obserwując, nazywając i sami doświadczając ich obecności. Sprzyjają takiej nauce prawidłowe relacje i więzi w rodzinie – otwartość i bezpieczeństwo.

Program w pigułce

Dla kogo:

Wspieramy w:

Korzyści dla Ciebie:

Dlaczego my?

W programie „Czas dla Rodziny 2″ (edycja 2021-2024 r.), będącym kontynuacją realizowanego wspólnie z Fundacją A.R.T. programu „Czas dla Rodziny” (2018-2021 r.), otrzymasz kompleksowe wsparcie o charakterze edukacyjnym, rozwojowym. Program skierowany jest do rodzin oczekujących na narodziny dziecka, młodych rodziców i ich otoczenia, zamieszkujących na terenie m.st. Warszawy. Współpraca Fundacji UNA i Fundacji A.R.T. pozwala nam objąć kompleksowo cały system rodzinny.

Uczestnicy poprzednich edycji o programie:

Jak będziemy pracować?

W pracowni Fundacji UNA przy ul. Nowolipki 19/1 w ramach projektu oferujemy:

• Konsultacje psychologiczne indywidualne dla rodziców i dla członków rodzin,
  • Warsztaty rodzicielskie,
  • Rodzinne grupy wsparcia,
  • Warsztaty i wykłady dla rodziców.

Razem pracujemy w myśl zasady „poznaję, wykorzystuję, doskonalę”, a ten program jest skupiony na budowaniu rozwiązań, promowaniu postaw aktywnego i świadomego rodzicielstwa, budowaniu wzajemnych, dobrych relacji, zwiększaniu kompetencji rodzicielskich / opiekuńczo-wychowawczych, zdobywaniu umiejętności rozumienia dziecka i jego potrzeb oraz ich zaspakajania.

Zobacz, co o nas mówią

Wika Wieczorek
2023-11-15
Pan Robert to fantastyczny człowiek pełen pasji, zaangażowania i empatii. swoimi uwagami trafia zawsze w punkt. potrafi świetnie naprowadzić na odpowiednie rozwiązanie problemu, stwarza bezpieczną atmosferę i pozwala otworzyć się ze swoimi problemami bez krępacji. Pana Roberta mogę polecić z całego serca. no i ma świetne buty 😉
ZiP# 10
2022-12-22
Fundacja Una to moja "mekka", miejsce gdzie znalazłem zrozumienie, akceptację i przede wszystkim pełne wsparcie. Poznałem tutaj wiele wartościowych osób podobnych do mnie. Robert to człowiek z powołaniem, bardzo zaangażowany i skupiony na drugim człowieku i jego problemach. Ma w sobie pełno empatii, bardzo uważnie słucha i sprawia, że zawsze ze spotkań wychodzę z pozytywną energią i nadzieją. Tworzy atmosferę przyjacielską, wzbudza zaufanie i łatwo się przy nim otworzyć. Nie tylko terapeuta, ale przede wszystkim przyjaciel. Genialny człowiek i miejsce! 😉
Karolina Gajewska
2022-12-18
Polecam z całego serca. Miejsce, w którym można odnaleźć zrozumienie, wsparcie i empatię. Miejsce, w którym czujemy się ważni, a nasze problemy nie są bagatelizowane czy umniejszane. Robert jest człowiekiem z misją, praca z człowiekiem to Jego pasja, co czuć już od pierwszej wizyty.
A. Buk
2022-11-10
Prawdziwa, praktyczna pomoc w sytuacjach podbramkowych. Błyskotliwa analiza, trafne pytanie pozwalają sprawnie dochodzić do celu jakim jest meritum problemu. Skuteczna pomoc, gorąco polecam!
Anna Dominiak
2022-10-29
Pan Robert jest świetnym słuchaczem. Zawsze stoi po stronie klienta i próbuje zrozumieć daną sytuację życiową z różnych perspektyw. O tym fachowym wsparciu dowiedziałam się od znajomej, sama też poleciłam pana Roberta koleżance i wiem, że jest bardzo zadowolona. Także, jeśli ktoś przechodzi trudniejszy moment w życiu, gdzie zwykła rozmowa z rodziną i przyjaciółmi już nie skutkuje, to pan Robert może pomóc fachową wiedzą.
She
2022-06-06
Pierwsza wizyta z p. Robertem i od razu chce się żyć. Uważnie słucha, nie przerywa, pełen ciepła, zaangażowania. Widać, że lubi to co robi. Na kolejna wizytę czekam z niecierpliwością, nawet nie wiem kiedy zleciała ta godzina. Jestem wdzięczna, że są tacy ludzie i fundacje, dzięki którym życie może być chodź troszkę lepsze i łatwiejsze. Serdecznie pozdrawiam IZ.
Emilia Łazarowicz
2022-05-11
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z panem Robertem. Profesjonalnie podchodzi do klienta, ponieważ widzi w kliencie człowieka, traktuje klienta jak człowieka i chce mu pomóc. Skupia się na problemie klienta, przygląda się jego sytuacji i zadaje trafne pytania. Każda wizyta i spotkanie to jeden mały kroczek na dalszej drodze. Polecam!
Alisa Miładowska
2022-04-15
Bardzo polecam
Martyna Zagajewska
2022-02-10
Bardzo polecam kontakt z Panem Robertem z Fundacji UNA. W mojej opinii wyróżnia się uważnym słuchaniem, empatią, zaangażowaniem, holistycznym podejściem do człowieka, życzliwością, optymizmem, kompetencjami, w tym aktualną wiedzą. Profesjonalny terapeuta!
Martyna
2021-12-30
Fantastyczne miejsce. Pracujący tam profesjonaliści pomagają przezwyciężyć kryzysy, a wszystko to w przyjaznej atmosferze. Polecam serdecznie 🙂

• Program dostępny jest dla osób mieszkających w Warszawie
  • Udział w programie jest nieodpłatny – finansowany ze środków m. st. Warszawy

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!