O Fundacji

Fundacja UNA znaczy Razem

UNA znaczy Razem

RAZEM przezwyciężamy kryzysy i  trudne okresy.
RAZEM przywracamy równowagę i wpływ.
RAZEM pniemy się w górę.

UNA znaczy Razem

Fundacja UNA znaczy Razem

RAZEM przezwyciężamy kryzysy i trudne okresy.
RAZEM przywracamy równowagę i wpływ.
RAZEM pniemy się w górę.

Skupienie się na sobie, uświadomienie swoich mocnych stron daje poczucie wewnętrznej siły, skuteczności i wpływu na własne życie. To jest klucz by rozwiązywać napotkane problemy i zaspakajać swoje potrzeby.

W ten sposób, bez względu z jakiego miejsca ruszamy, budujemy siebie na nowo każdego dnia silniejszymi.

W naszej filozofii pomagania ważne są twoje zasoby, przyszłość i koncentracja na rozwiązaniu. Wierzymy, że to Ty jesteś ekspertką/em od własnego życia, a zasoby niezbędne do poradzenia sobie z trudnościami są też w Tobie. My wspieramy i towarzyszymy Ci w ich odkrywaniu, wykorzystywaniu i wzmacnianiu.

Swoje wsparcie w Fundacji UNA kierujemy ku rodzinom, młodzieży, dorosłym, społecznościom, organizacjom i specjalistom pomagającym innym – mamy i dajemy przestrzeń do dzielenia się swoim doświadczeniem i uczenia się od siebie nawzajem.

Fundacja UNA oferta

Oferujemy kompleksowe programy wsparcia specjalistycznego dla osób w sytuacjach trudnych i kryzysowych

Więcej o naszej ofercie:
Oferta indywidualna
Oferta instytucjonalna

Oferujemy nieodpłatne programy wsparcia psychologicznego dla osób w sytuacjach trudnych i kryzysowych

Jak pracujemy?

Nasze wieloletnie doświadczenia w pracy ze zjawiskami kryzysu, przemocy domowej, czy stanami trans-kryzysowymi, charakterystycznymi dla osób definiujących się jako DDA czy DDD, umożliwiło nam wypracowanie holistycznego modelu pracy, opartego na tych czynnikach i technikach wspólnych różnych nurtów terapii, które odpowiadają za ich skuteczność.

Źródła teoretyczne i praktyczne to głównie: Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu (TSR, PSR, BSFT) , Terapia Poznawczo Behawioralna (CBT), Terapia Narracyjna (Narrative Therapy ) oraz Terapia Schematów (TS).

W praktyce pracy obserwujemy i stosujemy po prostu to, co działa.